VITO Pomoc Psychologiczna

Zajmuję się pomocą psychologiczną opartą na innowacyjnych metodach (wywodzącymi się głównie z UK i US),

dających szansę na najlepsze efekty w najkrótszym czasie potrzebnym do poradzenia sobie z danym problemem.

Stosuję głównie techniki terapii poznawczo-behawioralnej (jako terapia podstawowa, prowadząca), łącząc je w różnych przypadkach z technikami wspomagającymi takimi jak:

arte-, muzyko-; hipo-; dogoterapia i inne.

 

Doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zdobywałam jako wolontariuszka w fundacji Mały Piesek Zuzi. Tam pierwszy raz miałam okazję zaobserwować, jak dziecko, z pozoru niezainteresowane otaczającym go światem, wodzi oczami za biegającym psem i uśmiecha się na dźwięk szczekania. W połączeniu z terapią psychologiczną, dzieci autystyczne, jak również te z zaburzeniami na tle emocjonalnym, osiągały niesamowite rezultaty, czyniły zaskakujące postępy w funkcjonowaniu społecznym.

Pracując od kilku lat z końmi, biorąc udział w różnych konferencjach na temat relacji człowiek-koń i wpływu tych zwierząt na samopoczucie ludzi, ukończyłam kurs Instruktora Rekreacji w spec. Jazda konna (EFIB Poznań); po czym, zainspirowana niesamowicie efektywną EAT (Equine Assisted Therapy) popularną w US i UK, opracowałam własny program terapeutyczny, dostosowany do potrzeb, możliwości oraz kultury ludzi z Polski. Jego podstawą jest terapia psychologiczna CBT, przy czym "lustro emocjonalne" tworzy relacja pacjenta z koniem (czytaj więcej- zakładki Terapia i Program VITO)

 

 

 

            

mgr psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

[praca dyplomowa pod kierunkiem dr Jarosława Grotha nt. predyktorów psychopatii u dzieci i młodzieży]

 

Ukończone szkolenia dodatkowe:

Narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą (DCP Wrocław)

 

Podstawy dogoterapii (MPZ Poznań)  m.in. metody pracy z dziećmi z autyzmem,zespołem Aspergera, MPD, upośledzeniem umysłowym

 

LAND ART w twórczym samorozwoju (Łódź, Pracownia Intermedia i Multimedia)

 

 

 

 

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl